Top Guidelines Of doğal taşlar

Sorusu aklımıza en çok takılan sorulardır. Burada taşın parlaklığına damarlı yapısına ve görüntüsüne bakmak yeterli olacaktır. Doğal Taşların gerçek olduğu nasıl anlaşılır sizleri bu konuda aydınlatmak istedik.

Yakınımızda olan bu taşlardan bazıları, nazar veya elektronik aletlerden yayılan negatif ışınlara karşı koruma sağlar.

Yarı değerli doğal taş kristallerin doğadan gelen bilgeliği ve mucizesini her an yanınızda taşıyabilmeniz ve kendi ihtiyaçlarınıza göre gruplayabilmeniz için tamburlanmış formdaki kristallerimiz artık sizlerle.

Elinizdeki taşı saf su ile akan suyun altında 2-3 dakika yıkayabilirsiniz. Suyu israf etmemek için başka bir seçenekten bahsetmek istiyorum: Doğal taşınızı bir gece bir bardak temiz suya koyarsanız taşınız arınacaktır. Kimisi sağanak altında taş bırakır, kimisi taşlarla yıkanır. Bunlar sizin düşünceleriniz de olabilir.

Aventurin Taşı Özellikleri ve Faydaları: Aventurin taşı liderlik özelliklerini ve kararlılığın artworkırılmasında rol oynar. Diğer bir adı ‘şans taşı’dır. Merhamet ve empati duygularını besler. Bir kararı sonuna kadar destekleme ve işin sonuna ermeye teşvik eder.

Ruhsal Faydası: Kalp ve zihindeki güzel duyguları hep canlı tutar. Zeka, algı ve yaratıcılığı arttırması için kullanılan bu taşa kişisel gelişim taşı diyenler de olmuştur.

Fiziksel rahatsızlıkların doğal taşlarla direkt tedavisi olmasa da, kullanımının iyileşme sürecine katkıda bulunduğu da kabul ediliyor. Bu şifalı taşların psikolojik ve ruhsal anlamda daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Hava grubunda yer alan Terazi burcunun doğal taşları pembe kuvars, opal, akik ve dumanlı kuvarstır.

Buradaki doğal taşlar reiki ve meditasyon için çOkay uygun. Daha önce yazmış olduğum “Meditasyon ve Meditasyonun Alternatifleri” yazıma da bakmanızı isterim.

Sezgilerimizin bize rehberlik etmesine izin verdiğimiz sürece, hangi doğal taşı kullanacağımıza dair seçimlerimizi bu kadar zahmetsiz hale getiren şey aslında doğal taşların bizi çağıran enerjileridir. Şimdi tüm doğal taşlar ve özelliklerini incelediğimiz yazımıza hep birlikte bakalım..

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Turkuaz rengiyle en sevilen doğal taşlardan biri olan Firuze taşı, özellikle takılarda sıklıkla kullanılır. Firuze taşının faydaları dış etkenlere ve nazara karşı koruma, ruh hali değişimlerini dengeleme olarak bilinir.

Aynı zamanda diğer taşlarıyla birlikte kullanılması halinde enerjisi değişir ve etkisi artar.

Akuamarin, taşı kullananlar için algıda netlik kazanılmasını ve zekanın ön plana çıkmasını sağlar. Kişinin kendini ifade etmesini kolaylaştırır. Hassasiyeti artırmasının yanında korkunun yatıştırıcısı olarak bilinir. Akuamarin, basiretin açılmasını sağlar. Aynı zamanda hamilelerin akumarin taşını bebeği ve kendini korumak için kullandığı bilinir. Aynı zamanda şifa olarak doğal taşlar boğaz ağrısı ve tiroitlerin iyileşmesine propertyımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *